Основне меню
Для діток

Найбільш рідкісні мови світу

10 місце:
Не зважаючи на те, що в Таїланді єдиною мовою визнана тайська, в дійсності половина населення країни говорить на діалектах. І деякі з них, з точки зору лінгвістів, є самостійними мовами. Це лао, каммуанг та пактайська.

9 місце:
В Індії не існує жодної мови, яка могла б вважатися мовою більшості. Майже в кожному штаті говорять своєю власною мовою. Найбільш рідкісні індійські мови – це мараті (в штаті Махааштра), орійа (в штаті Орісса), телугу (в штаті Андхра Прадеш) та тамільська в Таміл Наду.

8 місце:
Ще одна рідкісна мова – це алфендіо або східний сепік. На ньому говорить 633 особи.

7 місце:
На кандасі (мова Нової Ірландії) говорить 480 чоловік.

6 місце:
На мовах лілау и сеймат говорить по 450 чоловік.

5 місце:
Ще більш рідкісним є Оун (або західний сепік) - 384 чоловіки.

4 місце:
З менш екзотичних мов однією з найбільш рідкісних, за визнанням ЮНЕСКО, є естонська. І до речі, більше половини естонських учнів хотіли б замість естонської мови вивчати англійську.

3 місце:
Найбільш рідкісна мова в Європі – це лівонська, мова, споріднена до фінської. На лівонській мові зараз говорить приблизно 200 громадян Латвії.

2 місце:
До нещодавно зареєстрованих рідкісних мов відноситься мова сусуамі, на якій говорять всього дві родини в провінції Моровія. Діти розуміють цю мову, але не розмовляють нею.

1 місце:
Найбільш рідкісна мова на нашій планеті – це мова бікья. Нею говорить лише одна 87-річна жінка з села на кордоні між Камеруном та Нігерією.

Судячи з усього, ці мови є першими на вимирання. І було б добре, якби вони залишились хоча б в записах вчених.