Основне меню
Для діток

Методика Сесіль Лупан

tl_files/images/Zhyrafa.jpg

Досить ненав'-язлива, душевна теорія. Очевидно, що створювала її автор з любов'ю до своїх доньок, пройшовши весь шлях самостійно, випробувавши всі нюанси на собі. Тому їй віриш!

Сесиль Лупан народилася в Монсі (Бельгія) в 1955 році. Отримавши в Брюсселі професію актриси, вона протягом п'яти років виступала на бельгійській сцені, де мала великий успіх. Як актриса відома під своїм дівочим прізвищем - Бран. У 1981 році С. Лупан вирушає в США, де викладає акторську майстерність. У цей же період вона, молода мати, відкриває для себе світ раннього "навчання" і розвитку дітей, яикй зачаровує її, і з тих пір цілком присвячує себе цій діяльності. В даний час Сесиль Лупан живе у Парижі, часто виступає з лекціями, бере участь у теле- та радіопередачах, виховує дітей…

Сесиль Браї-Лупан – це самовіддана молода мама, яка, виховуючи своїх маленьких доньок, намагається у найкращий спосіб розвинути їхній інтелект, і водночас, зробити їх психологічно здоровими людьми. Дізнавшись про методику Г. Домана, вона випробовувала її на своїх дітях. Щось їй вдалось, щось – ні, і, виходячи з основних думок Домана, вона спробувала переробити цю методику так, як їй здалося найбільш розумним. На відміну від Глена Домана, який спостерігає відразу за значною кількістю дітей, і тому не може проникнути в їх душевний світ, Сесиль Лупан, спостерігаючи лише за двома своїми доньками, дуже тонко відчуває їх і намагається дати їм саме ті знання і саме в той момент, коли їм цього хочеться.

Доман відштовхується від вікових характеристик середньостатистичних дітей, Лупан – від виникненням інтересу, з врахуванням схильностей дітей. Сесиль Лупан більш тонко та індивідуально підбирає методи навчання. Водночас, в своїй методиці С. Лупан приділяє велику увагу таким речам, як навчання плаванню новонароджених (за методикою Клер Тіммерманс). Вона створила справжні програми навчання історії, географії, історії мистецтв і малюванню, музиці і іншим галузям знань для малят і дошкільнят. Ті результати, яких вона досягла і ті способи, якими вона їх досягала, в приємній формі описані в її книзі «Повір у свою дитину!». Читаючи її книгу будь-який батько чи мати (досвідчені чи «зелені», «чайники», знайдуть багато цікавого і за її рекомендаціями зможе сам створити програму розвитку своєї дитини. Популярність її книжки "Повір в свою дитину!" пояснюється перш за все тим, що про раннє "навчання" написала матір. Відкидаючи погляди тих, хто розглядає прискорений розвиток немовлят лише як форсування їх можливостей, автор пропонує свої методи, засновані на розкритті потенціалу дитини і формуванні її як особистості. Сесиль Лупан розповідає про свою сім'ю, яка здійснила експеримент раннього розвитку, про своїх дітей, в стосунках з якими зуміла зайняти абсолютно особливе місце. Ділячись з нами своїми "секретами", С. Лупан втілює їх у формі яскраво написаної практичної інструкції. Вона не претендує на вирішення всіх проблем виховання і не має рецептів "вирощення геніїв". Мета книги - дати поради батькам, що бажають з малку відкрити світ для своєї дитини.

По сутіі, метод Лупан народився з її спроб навчати малюків за Доманом, але на відміну від Домана у неї усе більш тонко і індивідуально, вона пов'язує ті або інші методики раннього розвитку з виникненням у дитини інтересу. Потягнувся до пухнастого килима - спробуємо показати різницю між хутром і шовком, шкірою і іншими матеріалами. Цікавиться звуками – зіграємо на різних інструментах, погримаємо каструлями. Плюси: по книжці Лупан «Повір в своє дитя!» можна сміливо займатися удома, майже всі зручні засоби під рукою, батьки не змушені нічого докуповувати.